PERSONA

Aprill 7, 2017


– “Moegurmaanid”-

Tiina Talumehe moestuudio külastus

 

Tiina, ma teen sulle, sinu loomingule ja pühendumisele tööle, suure kummarduse, kniksu ja lakkamatu aplausi.

“Kõik ei ole kuld, mis hiilgab”, selle suure glamuuri taga on tohutu töö, energia, magamata ööd, armastus ja usk oma loomingusse. Tiina Talumees bränd on saavutatud suure töö ja pühendumisega. On olnud aegu, mil Tiina alustas hommikul kell üheksa ning lõpetas öösel kell üksteist oma tööpäeva. Sinna päeva pidi mahtuma kohtumised klientidega, juhiste andmised õmblejatele, vastamine meilidele ja muidugi ka loomingu loomine.

Ühe kollektsiooni loomise protsess võtab aega pool aastat, et jõuda lõpuks lavale, moeshow`le ning peale suurt etendust algab müügitöö. Moeshow edukus sõltub kollektsioonist, sponsoritest, klientidest, kommunikatsioonist ja müügist. Kollektsiooni loomine: inspiratsioon, nägemus, idee, kliendist lähtuv looming.

Tiinat teeb õnnelikuks haute couture kollektsiooni loomine ja kliendi hinnang tema nägemusele.

Käisin ka 10 aastat tagasi seoses kooliprojektiga “Masstoodang vs Eesti moedisainerid” intervjueerimas Tiinat, millest meenuvad mõtted, et see amet nõuab palju tööd ning sellega rikkaks ei saa. Samas, seda rikkust võiks tegelikult võrrelad sellega, et ta on  tunnustatud Eesti kõrgmoe disainer ning tema loomingut hinnatakse.

 

 

Veebruar 9, 2017


– DRAG RACE –

 

“Drag Race – what a project!?”

4.-5. veebruaril toimus Lavakunstikooli aktsioon – “Drag Show”. Etenduse lavastajaks oli Jüri Nael, koostöös Teater NO99, EMTA Lavakunstikooli, Eesti Kunstiakadeemia ja Grimmikooliga.

Alljärgnevalt loetlen oma emotsioone, mis tekkisid peale näitlejatega suhtlemist, proovis osalemist, karakterisse süüvimist.

“Usun, et see on selline projekt, millest üks moestilistika tudeng esialgu vaid unistab, unistada oskaks, tahaks, peaks.

Minu deviis: sky is the limit!
Otsi, uuri-puuri. Ja kui ei leia, siis tee ise, meeskonnatöö, suhtle, helista. Ole kättesaadav, kui ei ole jääd rongist maha.

Emotsioonid: Juhuuu, kuhu veel, mida veel! Kas tõesti nii äge?! Ainult mõned päevad veel! Varsti etendus! Supper näitlejad, lahe meeskond.
Eriti äge – meie stilisti kursus!

Minu näitleja: “Veel ja veel- ma tahan rohkem!” Rohkem sädelust! Rohkem kalliskive! Rohkem kulda! Rohkem sulgi! Rohkem värve! Vot see on Dräg Ingel!

Uh, minu emotsioonid, ei – meie emotsioonid Drag Race projekti puhul on totaalselt laes!”

Karakter drag “Ingel” oli uskumatult lõbus, enesekindel, elav ja emotsionaalne tegelane. Meie meeskonna ülesandeks oli näitleja kehastada ebamaiseks “Ingliks”. Tema karakter nõudis ebamaist grimmi, kus paigaldasime kunstrinnad, kiilakamütsi, väljapaistva lavameigi ja kõike, seda ilu ja ebamaisust kaunistas kuldne kunstsiidist 4 meetrit pikk ja 3 meetrit lai keep.

“Ingel”
No99 etendusest “Aktsioon Drag Show”

Lavastaja: Jüri Nael
Näitleja: Raho Aadla
Grimm: Liina Luik
Kehagrimm: Elsa Levo
Stilist: Liina Raidoja

 


Ingel

Ingel