– Hommikused moefilmid –

Tänane hommik algas smuuti ja huvitavate moefilmide saatel.

  1. Vivienne Westwood
  2. Valentino the last emperor
  3. ERKI moeshowklipid

Vivienne Westwood lõi kollektsioone, mis shokeeris inimesi. Vivienne on tuntud punk moeloojana. Oma kollektsioonidesse tõi ta sisse ajaloo, miksides kokku metsikute stiilide, materjali, ajastuga.

Üks kollektsioonidest, kuhu Vivienne tõi sisse Šoti ruudu, lisades juhuslikkust, maitsekust ning Inglise looki.  Vivienne oli disainer, kes tõi lavale ja moodi platvormi.

Igas kollektsioonis on ta mõjutust saanud erinevatest riikidest. Tema moeshowd olid ebatavaliselt huvitavad,  sündmuste rohked ning põimitud erootikaga. Mis kõik kokku moodistasid lavastuse.

 

Valentino Garavani on Itaali üks mõjukamaid disainereid. Film kajastab Valentino värvikat ja dramaatilist edukat karjääri ning hõlmab ajastu lõppu globaalses moes.

Valentino: “Ma armastan ilu”

Valentino: “Ma tean, mida naine tahab, nad soovivad olla ilusad”

Katkend filmist: Paris collection spring/summer 2006  Kus Valentino tuli koos oma 5 koeraga Rooma stuudiosse. Visandas kleidi, kohale oli toodud modell, kellele Valentino pani ümber punase läbipaistva kanga ning andis juhised abilistele, kuidas ta soovib, et kleit välja näeks. Edasine oli koostöö abilistega. Terve kleit valmis käsitööna.  Tõeline teadustöö käis ühe kleidi kallal. Kuidas ükshaaval pandi volte õigete vahedega. Tõeline meistriteos.

Seda filmi oli lust vaadata, ei ühtegi masinat, vaid vilgas kätetöö. Tõeliselt inspireeriv film ilust, kunstist, meisterlikkusest, töökusest, pühendumisest ja armastusest kõige selle vastu.

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga