INSPIRATSIOON

 


Märts 7, 2017

– ITALIAN DESIGN DAY-

2. märtsil toimus Tallinna Keskraamatukogus Italian Design Day, mida tähistatakse kokku 100 riigis, millest üks on Eesti ning linn Tallinn.

Hommik algas Matteo Garrone lühifilmiga „Delightful“. See film õhkas idülli järgi. Rääkis perekonnast ning kultuurist. Filmi oli põimitud erinevaid Itaalia luksuslikke disaine. Kujutle ette Avatari muinasjutulist metsa, kuhu on tubadena üles seatud romantiline magamistuba, kaljul olev kujuteldav rõdu, Moulin Rouge´lik showroom, kontor, kooliruum, stuudio. Need ruumid ei olnud lihtsalt ruumid, vaid seal toimus tegevus. Idüllilises ruumis oli idülliline naine koos tütrega, kes ootasid avasüli rõõmustavat isa. Võib öelda, et see lühifilm oli läbi põimunud idüllist, luksusest ja Itaalia ilust.

Aga minu jaoks oli kõige ägedam, üks suur kollane öökullist kuju, mis seisis kalju jalamil. See oli midagi sellist, mis kuulus ja nagu ei kuulunud sinna, kuid see sobis hästi. 

Esimesena jutustas oma tegemistest tunnustatud graafiline disainer Giorgio Camuffo. Tõesti, väga motiveeriv isiksus. Disainer, kelle ideedel pole piire. Üks minu jaoks huvitavamaid tegevusi oli projekt, milles osalesid lapsed. Lastele oli kujundatud mängutuba, kus lapsed said proovida erinevaid neile disainituid tooteid. Näiteks hari, millega meie tolmu põrandalt pühime, oli muutunud hoopiski suureks võlupliiatsitega pintsliks, millega lapsed said suurele paberile maalida.

Samuti esinesid veel Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine ning Indrek Sirkel, tunnustatud graafiline disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Oktoober 2, 2016

– SÜGISVÄRVID –

Õhtune jalutuskäik metsas on parim viis Inspiratsiooni ammutamiseks. Mõnusad kirkad värvid kumavad läbi

metsa, kus tunned end kui muinasjutus. Sügisesed värvid on lummavad ja eputavad. Metsas jalutades nägin

erinevate varjunditega rohelisi, kollaseid, punaseid ja pruune toone, mis omavahel segades annab järgmise ja veel

luksuslikuma kombinatsiooni. Puud, nende lehed, voolav jõgi moodustavad oma värvide ja kujuga abstraktseid ja

geomeetrilisi kujundeid.

Selle hooaja sügis talv toob kaasa mustreid, mustreid ja veel kord mustreid. Erinevad kirkad toonid on omavahel

kombineeritud tumedamate sügisvärvidega. Geomeetrilised kujundid, ringid, kolmnurgad, tähed ja abstraktsed

mustrid.

kulluslik-vaher  punane

 

punane    voolav-jogi

 

roheline