– Italian Design Day –

2. märtsil toimus Tallinna Keskraamatukogus Italian Design Day, mida tähistatakse kokku 100 riigis, millest üks on Eesti ning linn Tallinn.

Hommik algas Matteo Garrone lühifilmiga „Delightful“. See film õhkas idülli järgi. Rääkis perekonnast ning kultuurist. Filmi oli põimitud erinevaid Itaalia luksuslikke disaine. Kujutle ette Avatari muinasjutulist metsa, kuhu on tubadena üles seatud romantiline magamistuba, kaljul olev kujuteldav rõdu, Moulin Rouge´lik showroom, kontor, kooliruum, stuudio. Need ruumid ei olnud lihtsalt ruumid, vaid seal toimus tegevus. Idüllilises ruumis oli idülliline naine koos tütrega, kes ootasid avasüli rõõmustavat isa. Võib öelda, et see lühifilm oli läbi põimunud idüllist, luksusest ja Itaalia ilust.

Aga minu jaoks oli kõige ägedam, üks suur kollane öökullist kuju, mis seisis kalju jalamil. See oli midagi sellist, mis kuulus ja nagu ei kuulunud sinna, kuid see sobis hästi. 

Esimesena jutustas oma tegemistest tunnustatud graafiline disainer Giorgio Camuffo. Tõesti, väga motiveeriv isiksus. Disainer, kelle ideedel pole piire. Üks minu jaoks huvitavamaid tegevusi oli projekt, milles osalesid lapsed. Lastele oli kujundatud mängutuba, kus lapsed said proovida erinevaid neile disainituid tooteid. Näiteks hari, millega meie tolmu põrandalt pühime, oli muutunud hoopiski suureks võlupliiatsitega pintsliks, millega lapsed said suurele paberile maalida.

Samuti esinesid veel Ilona Gurjanova, Eesti Disainerite Liidu esinaine ning Indrek Sirkel, tunnustatud graafiline disainer ning Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga