– “Moegurmaanid”- Tiina Talumehe moestuudio külastus –

Tiina, ma teen sulle, sinu loomingule ja pühendumisele tööle, suure kummarduse, kniksu ja lakkamatu aplausi.

“Kõik ei ole kuld, mis hiilgab”, selle suure glamuuri taga on tohutu töö, energia, magamata ööd, armastus ja usk oma loomingusse. Tiina Talumees bränd on saavutatud suure töö ja pühendumisega. On olnud aegu, mil Tiina alustas hommikul kell üheksa ning lõpetas öösel kell üksteist oma tööpäeva. Sinna päeva pidi mahtuma kohtumised klientidega, juhiste andmised õmblejatele, vastamine meilidele ja muidugi ka loomingu loomine.

Ühe kollektsiooni loomise protsess võtab aega pool aastat, et jõuda lõpuks lavale, moeshow`le ning peale suurt etendust algab müügitöö. Moeshow edukus sõltub kollektsioonist, sponsoritest, klientidest, kommunikatsioonist ja müügist. Kollektsiooni loomine: inspiratsioon, nägemus, idee, kliendist lähtuv looming.

Tiinat teeb õnnelikuks haute couture kollektsiooni loomine ja kliendi hinnang tema nägemusele.

Käisin ka 10 aastat tagasi seoses kooliprojektiga “Masstoodang vs Eesti moedisainerid” intervjueerimas Tiinat,millest meenuvad mõtted, et see amet nõuab palju tööd ning sellega rikkaks ei saa. Samas, seda rikkust võiks tegelikult võrrelad sellega, et ta on  tunnustatud Eesti kõrgmoe disainer ning tema loomingut hinnatakse.

 

 

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga